Kim jesteśmy?

O projekcie LernRAUM.pl

Projekt „LernRAUM.pl” to nowatorski projekt mniejszości niemieckiej. Projekt „LernRAUM.pl” i jego lokalizacje mają być miejscem, w którym zwłaszcza przedstawiciele mniejszości niemieckiej w przyjemnej atmosferze mogą doskonalić swoje umiejętności językowe. Dlatego chcemy rozwijać pasje i zainteresowania w myśl zasady uczenia się przez całe życie, proponując różnego rodzaju warsztaty i…

Ostatnio dodane kursy
 • 0,00 
  • Imię i nazwisko referenta: Magdalena Woch Magdalena Woch ¬ kierownik Działu Muzealno – Edukacyjneago Zamku Książ w Wałbrzychu Sp. z o.o., ¬aktywnie zajmuje się gromadzeniem dokumentów archiwalnych nt. regionu, zamku Książ, współtwórczyni lekcji zamkowych, współtwórczyni wystawy pt. „Sekrety z zamkowej szuflady” - pierwszej ekspozycji po wojnie pokazującej przekrojowo dzieje zamku Książ, współorganizatorka wystawy „Metamorfozy Zamku Książ” - otwartej w lipcu 2015 we współpracy z Muzeum Narodowym we Wrocławiu, współkurator wystawy „Książ od kuchni. Zamek Książ w obiektywie Louisa Hardouina" - otwartej w lutym 2017, współautorka publikacji nt. historii regionu i zamku Książ m.in. .„Ocalić od zapomnienia”, „Zamek Książ – Fascynujące dziś i wczoraj” , "Książańskie fascynacje. Cztery odsłony zamku" oraz książki monograficznej o Zamku Książ pt. "Zamek Książ. Historia i tajemnice", wydanej w 2020 r., koordynator merytoryczny i uczestnik programów dokumentalnych i filmów na temat historii Zamku Książ i regionu, m.in. Księżna Daisy – wspomnienie minionego czasu, Riese – tajemnice wykute w skale, programy w TVP Historia, opiekun merytoryczny publikacji dotyczących zamku Książ i rodu von Hochberg, m.in. „Lepiej przemilczeć” Daisy von Pless (polskiego tłumaczenia II tomu pamiętników Księżnej Daisy), współorganizatorka konferencji naukowych, współpracownik i wykładowca Uniwersytetów III Wieku. Prywatnie wielbicielka współczesnej polskiej literatury oraz starego kina.

  • Rodzaj zajęć: Wykład

  • Forma zajęć: Online

  • Data: 26 marca, 2021

  • Czas trwania: 17:00-20:00

  Zapisz się na wydarzenie
 • 0,00 
  • Imię i nazwisko referenta: prof. dr hab. Monika Witt Monika Witt (ur. 22.02.1966 we Wrocławiu) ukończyła w 1989 studia filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim i napisała pracę magisterską z dziedziny glottodydaktyki. W roku 1994 obroniła również na Uniwersytecie Wrocławskim pracę doktorską z dziedziny lingwistyki tekstu. W latach 1994-1998 była kierownikiem Pracowni Dydaktyki Języków Germańskich w Katedrze Niderlandystki Uniwersytetu Wrocławskiego, w latach 1999- 2001 zastępcą dyrektora Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego, a od roku 2001 związała się z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nysie, gdzie przyczyniła się do otwarcia studiów germanistycznych. Jest autorką programu prowadzonej w ramach tych studiów unikalnej specjalizacji Nauczyciel języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej. Intensywnie współpracuje z instytucjami zagranicznymi. W roku 2008 pracowała w Katedrze Dydaktyki Języka i Literatury Niemieckiej Uniwersytetu Bamberg prowadząc zajęcia dla przyszłych nauczycieli języka niemieckiego. W ramach programu Erasmus prowadziła na tej samej Uczelni przez semestr zimowy 2005/2006 zajęcia z praktycznej znajomości języka niemieckiego dla studentów zagranicznych. W latach 2019/2020 odbyła staż zawodowy w Theodor-Fontane-Gesamtschule w Cottbus prowadząc lekcje z języka niemieckiego oraz z języka niemieckiego jako drugiego. Prowadziła wykłady gościnne w licznych uczelniach zagranicznych takich jak Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet w Bambergu, Uniwersytet w Kassel (Niemcy), Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Klagenfurcie (Austria) czy Uniwersytet Pristina (Kosovo). Była uczestniczką i organizatorką konferencji międzynarodowych, a także stypendystką DAAD i KAAD oraz uczestniczką międzynarodowych projektów kierowanych do uczniów i nauczycieli. Jest członkinią Międzynarodowego Konsorcjum „Wielojęzyczność jako szansa”. Jej zainteresowania naukowe to glottodydaktyka, pragma- i socjolingwistyka, a w szczególności badania nad tożsamościową funkcją języka, procesem pisania i innowacyjnymi formami nauczania. Jest autorką licznych artykułów z tej dziedziny.

  • Rodzaj zajęć: Wykład

  • Forma zajęć: Online

  • Data: 11 marca, 2021

  • Czas trwania: 17:00-20:00

  Zapisz się na wydarzenie
 • 0,00 
  • Imię i nazwisko referenta: prof. dr hab. Joanna Szczęk

  • Rodzaj zajęć: Wykład

  • Forma zajęć: Online

  • Data: 22 marca, 2021

  • Czas trwania: 17:00-20:00

  Zapisz się na wydarzenie

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych opinii:

Byłam w sierpniu na szkoleniu z crowdfundingu i jestem niezmiernie zadowolona z poziomu szkolenia jak i trenera, który był bardzo dobrze przygotowany do prowadzenia zajęć!

Ewelina,

Uczestniczka szkolenia
Bardzo dziękuję za dodatkowe materiały. Muszę przyznać, że nie spotkałem się do tej pory z tego typu projektem! Jestem pod wielkim wrażeniem. Oby tak dalej!

Marcin,

Uczestnik szkolenia
Partnerzy